پایگاه اطلاع رسانی جهان ساخت وساز

جهان ساخت وساز : صفحه نخست » اخبار » تغییرات مثبت تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده/ تحقق برنامه ملی بازآفرینی شهری مستلزم تدوین ساز و کاری مناسب است

تغییرات مثبت تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده/ تحقق برنامه ملی بازآفرینی شهری مستلزم تدوین ساز و کاری مناسب است

پژمان از تغییرات مثبت در ارائه تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: امیدواریم با واگذاری این تسهیلات بتوانیم نوسازی و توسعه بافت‌های فرسوده را افزایش دهیم.

 

محمد پژمان، مدیرعامل شرکت عمران بازآفرینی شهری، با بیان اینکه آماده‌سازی و نوسازی ۲۷۰ محله یک اقدام هدف‌گذاری شده است، گفت: هدف ما از ساخت و احداث ۲۷۰ محله آن است که در یک منطقه و یا یک شهر تمام نواقص آن برطرف شود و جمعیتی که در این محله‌ها زندگی می‌کنند، بتوانند به یک آرامش و زندگی ایده‌آل دست یابند.

وی افزود: منابع مالی ساخت این ۲۷۰ محله از سوی بخش خصوصی است و اگر قرار است واحد مسکونی نو شود دولت خدمات و امکاناتی ایجاد کرده که بتواند اقدامات و برنامه‌های لازم را برای نوسازی این واحد‌ها انجام دهد.

پژمان اظهار کرد: ارائه تسهیلات و پرداخت تخفیفات در پروانه‌های ساختمانی از جمله برنامه‌ها و اقداماتی است که در دستور کار قرار دادیم، ولی اجرای اصلی ساخت این واحد‌ها بر عهده مردم است و تا زمانی که مردم از ساخت و اجرای این واحد‌ها استقبال نکنند، عملیاتی کردن آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه در سال ۹۷ مشکل کمبود سرا‌های محله، مدرسه و خانه‌های بهداشت را در محلات مختلف برطرف کرده‌ایم، گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه ما اجرا و ارائه طرح‌های مختلف برای نوسازی محلات در شهر‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده را تغییر داده‌ایم، گفت: خوشبختانه تمام این تغییرات به نفع مردم بوده است و امیدواریم با واگذاری این تسهیلات بتوانیم نوسازی و توسعه بافت‌های فرسوده را افزایش دهیم.

پژمان بیان کرد: ۱۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای برنامه در طول ۵ سال گذشته در نظر گرفته شد، اما این برآورد پیش از تورم بوده و با وضعیت کنونی این عدد باید ضربدر ۲ و یا ۳ شود.

مدیرعامل شرکت عمران باز‌آفرینی شهری تأکید کرد: باید در کلان‌شهر‌ها تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود ۹ درصد و در دیگر شهر‌ها تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با همین سود پرداخت شود.

وی یادآوری کرد: این تسهیلات برای سازندگان حرفه‌ای تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان است که ۵۰ میلیون تومان آن با سود ۹ درصد و ۶۰ میلیون تومان باقیمانده با سود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.

پژمان اظهار کرد: تحقق برنامه ملی باز‌آفرینی شهری مستلزم تهیه و تدوین سازوکار سازماندهی شده مناسب است تا این موضوع به عنوان یک دغدغه ملی ساماندهی شود.

دوم اردیبهشت98 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

افزودن نظر


کد بازسازی