پایگاه اطلاع رسانی جهان ساخت وساز

جهان ساخت وساز : صفحه نخست » اخبار » ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود

 

محمود محمودزاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های مختلف از هفته دوم آبان آغاز می‌شود، گفت: لیست نهایی این شهر‌ها هفته اول آبان مشخص می‌شود و شهر‌هایی که در آن‌ها مقدمات تهیه زمین و امکانات مهیا شده باشد ثبت نام در آن‌ها انجام می‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره شرایط ثبت نام در این طرح، گفت: تمامی متقاضیانی که شرایط لازم را برای ثبت نام از جمله سرپرست خانوار بودن و سکونت ۵ ساله در شهر را داشته باشند توانایی ثبت نام در این طرح را خواهند داشت.

او با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی را در تمامی شهر‌های کشور آغاز کرده‌ایم، گفت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در این طرح شروع شده و مقدمات تأمین امکانات آن‌ها در سراسر کشور صورت گرفته است.

محمودزاده توضیح داد: در این طرح تأمین زمین و کاربری‌های لازم ساده نیست، اما سعی خواهیم کرد نیاز تمامی اقشار متوسط و رو به پایین را با کمترین هزینه و با همکاری بخش خصوصی تأمین کنیم.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در این طرح برخی از شهر‌ها که آمادگی لازم را برای تأمین زمین داشتند در اولویت قرار گرفته و قرارداد‌های آن‌ها را طی مشارکت با بخش خصوصی آماده کرده‌ایم.

او یادآور شد: پیشنهاداتی از طرف بخش خصوصی جهت مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن ارائه شد که در قالب جلسات مختلف بررسی شد. همچنین  برخی از پیشنهاداتی که ایرادات قانونی داشت، با بررسی بیشتر حل و فصل شد.

محمودزاده بیان کرد: بخشی از طرح اقدام ملی طی مشارکت با بخش خصوصی انجام می‌شود، اما در اجرای این طرح در چارچوب قانون حرکت خواهیم کرد و بخش‌هایی که ایرادات قانونی داشته باشند را نمی‌توانیم دور بزنیم.

افزودن نظر


کد بازسازی